Vievio gyventojai šventė Užgavėnes

Romualdas Černeckis 

Vievio gyventojai šventė Užgavėnes

 Vasario 5 – ją negausiai susirinkę Vievio gyventojai šventė Užgavėnes. Kaip ir anksčiau, tą žvarbią, lietingą dieną linksminosi maži, jauni bei pagyvenusieji.

Truputį apie Užgavėnes

Kaip žinia, Užgavėnės – tai žiemos (Ragučio) šventė, kurios paskirtis išvyti žiemą bei prisišaukti pavasarį. Ši pagoniška, vėliau su krikščionybe glaudžiai susieta linksmybė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje.
Tradicijos primena, jog tai paskutinė mėsiedo diena, per kurią daug valgyta, ypač mėsiško. Visi ruošdavosi Užgavėnėms: priešpiet gamindavo valgius, taisydavosi drabužius, o popiet jau ir pačios pramogos prasidėdavo. Būta manančių, kad per tą šventę, po kurios ateina iki Velykų trunkanti Gavėnia, reikia suvalgyti devynis patiekalus.

Centrinėje aikštėje miestelėnai tradiciškai sudegino Morę

Centrinėje aikštėje šalia Šv. Onos bažnyčios vakare į Užgavėnes pasilinksminti susirinkę miestelėnai tradiciškai sudegino Morę. Šį kasmetinį renginį „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ organizavo Vievio kultūros centras kartu su partneriais vietos seniūnija bei meno mokykla.
Iš pradžių linksmybėse pagrindinį vaidmenį atlikusiems Kanapiniui, Lašininiui ir Čigonėlei pakvietus dalyviai išmėgino įvairias atrakcijas, pavyzdžiui, vaišinosi blynais bei karšta arbata, traukė virvę, šoko ratelį, mušėsi su maišais, o kiek vėliau trijulės paraginti vijo žiemą iš kiemo bei kvietėsi pavasarį.

 

Gražiausių kaukių savininkus organizatoriai apdovanojo.
Šurmulio verpetuose akį patraukė ir humoristinė Kanapinio bei Lašininio dvikova. Be abejo, susirinkusieji bendraudami apsikeitė įvairiomis būties naujienomis.

Autoriaus ir Vievio meno mokyklos dailės mokytojo Augenio Kaspučio nuotraukos: 

Related posts