Nekrologas / Lai būna lengva tau, Rimvydai, Lietuvos žemelė…

Nekrologas

Lai būna lengva tau, Rimvydai, Lietuvos žemelė…

Lietuvos žurnalistų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad š. m. spalio 2 d. po ilgos kovos su sunkia liga Amžinybėn iškeliavo žurnalistas, buvęs televizijos ir radijo sporto komentatorius, knygų apie sportą autorius Rimvydas Delkus.

Delkus gimė 1959 – 02 – 09 Vilniuje. Baigęs žurnalistiką Vilniaus Universitete, 1979 m. savo karjerą pradėjo laikraštyje „Tiesa“, vėliau, 1991 m., dirbo pirmojo atkurtosios Lietuvos kariuomenės laikraščio „Savanoris“ redaktoriumi.

Nors buvo spaudos žurnalistas, bet jį kur kas labiau traukė radijas ir televizija. Todėl nuo 1993 iki 2000 m. (daugiau kaip septynerius metus), dirbo ten sporto komentatoriumi. Pradžia, kaip sakė Rimvydas, nebuvo lengva – pirmą kartą sėdus prie mikrofono išpylė šaltas prakaitas. Bet gana greitai jis priprato ir lengvai aiškindavo įvairias rungtynes.

Delkui teko komentuoti krepšinio, futbolo, rankinio, motobolo, stalo teniso, sunkiosios atletikos varžybas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Bet labiausiai jam patikdavo futbolo rungtynės.

Rimvydas mėgdavo varžybas komentuoti su tam tikros sporto šakos specialistu. Jam teko duetu dirbti su krepšinio legendomis Modestu Paulausku, Rimantu Endrijaičiu, futbolo vartininku Gintaru Stauče ir kitais. Gyvenime žurnalistas turėjo galimybę kalbinti daug sportinių įžymybių, rengti reportažus, interviu. Bene didžiausią įspūdį, kaip sportininkas ir kaip asmenybė, jam paliko disko metikas Virgilijus Alekna.

Rimvydas Delkus (1959 – 2019)

Per savo žurnalistinę karjerą Rimvydas Delkus sukaupė įvairių istorijų apie sportininkus, kurias vėliau sudėjo į atskiras knygas. Pati brangiausia jam buvo pirmoji „Kai prabyla sporto žvaigždės“.

Po to trylika metų jis dirbo Automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, vadovavo Ryšių su visuomene skyriui. Ir čia Rimvydas toliau ugdė savo sportinį charakterį – visus tuos metus nuo namų iki darbovietės -apie dešimt kilometrų – kiekvieną rytą eidavo pėsčiomis. Net buvo suskaičiavęs, kad per tą laiką nuėjo virš dešimt tūkstančių kilometrų – maždaug kaip iš Lietuvos į Egiptą ir atgal.

Ir štai jis iškeliavo į savo paskutinę kelionę, iš kurios nebegrįžtama. Lai būna lengva tau, Rimvydai, Lietuvos žemelė. Užuojauta ir dvasinės stiprybės linkime žmonai Aldonai ir sūnui Martynui.

Atsisveikinti su velioniu galima nuo spalio 5 d. 14 val. iki spalio 6 d.14 val. laidojimo namuose Vilniuje, Olandų g., salė Nr. 7. Urna su velionio pelenais išnešama spalio 6 d.14 val., velionis bus palaidotas Liepynės kapinėse.

Jonas Paulauskas, www.dirst.lt internetinio leidinio skyriaus vedėjas

2019 – 10 – 04

Related posts