I. PAMĄSTYMAI # ROMUALDO ČERNECKIO P. <934> DIRST: SĄMONINGUMAS II # 2022 – 03 – 25

I. PAMĄSTYMAI

ROMUALDO ČERNECKIO

934

DIRST: SĄMONINGUMAS II

2022 – 03 – 25

ŠALTINIS: 2022 METŲ

KALENDORIUS

SĄMONINGUMAS: KAS TAI IR KOKIA JO REIKŠMĖ GYVENIME (II)

Gebėjimas priimti tokią patirtį, kokia ji yra. Sąmoningumas – tai emociškai neutrali būsena. Būdami sąmoningi mes neteisiame vienos ar kitos patirties dėl to, kad ji buvo gera ar bloga, o jei tai ir darome, tiesiog pastebime tai ir paleidžiame. Mes nenusimename, jeigu patiriame tai, ko nenorime. Priimame viską, ką gauname: nesvarbu, ar tai maloni, ar skausminga patirtis, mes ją praleidžiame sąmoningai suvokdami, kad tai tuoj pat tampa praeitimi.

Sąmoningumas lengvina skausmus. Jeigu kankina nugaros, kaklo ar kitų kūno dalių skausmai, greičiausiai dalis šio skausmo yra jūsų galvoje. 80 min. sąmoningumo meditacijos gali sumažinti skausmą beveik per pusę. Tai patvirtinta tyrimais.

Sąmoningumas slopina baimės jausmą. Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai parodė, kad taikant sąmoningumo praktikavimą aštuonias savaites, smegenyse esnatis migdolinis kūnas (smegenų dalis, atsakinga už emocijas ir padedanti organizmui kurti atsaką į stresą) pradėjo trauktis. Traukiantis migdoliniam kūnui, prefrontalinė žievė, susijusi su daugybe smegenų funkcijų, tokių kaip dėmesingumas, koncentracija ir sprendimų priėmimas, pradėjo storėti, o jungtys tarp sričių, siejamų su dėmesiu ir koncentracija, – stiprėti.

(Bus daugiau)

Related posts