I.: PAMĄSTYMAI / HUMORAS # JONO PAULAUSKO P.<502> BOBŲ VASAROS ŠIEMET VIS NĖRA… / ANEKDOTAI… # 2022-09-26

I.: PAMĄSTYMAI / HUMORAS

JONO  PAULAUSKO

 

502

 JONAS PAULAUSKAS

2022 – 09-26

Bobų vasaros šiemet vis nėra, bet mano anekdotai tęsiasi…

“Bobų vasara taip (bobų) vadina rytų slavai, lietuviai), vokiečiai (Altweibersommer). Šiaurės Amerikoje toks laikotarpis paprastai vadinamas indėnų vasara (Indian summer). Pirėnuose , Italijoje ir Prancūzijoje – šv. Martyno vasara ( it. Estate di San Martino, galis. Veraniño de San Martiño, portug. Verão de São Martinho), Bulgarijoje ir Serbijoje– čigonų vasara, Čekijoje –voratinklių vasara. Latviai išsaugojo seną žodį „atvasara“ – sugrįžusi vasara.

Vienas iš populiarių aiškinimų, kodėl šis metas vadinamas bobų vasara – tai paskutinės metų dienos, kada senos moterys gali pasišildyti saulėkaitoje. Tačiau tautosakininkai ir filologai aiškina, kad bobų vasara susijusi ne su bobomis, o su bobais – taip liaudiškai buvo vadinami didoki vorai, rudenėjančiose pievose mezgantys besiplaikstančius voratinklius”. (VIKIPEDIJA)

Rudens pradžioje metereologai ir įvairūs orų spėjikai pranašavo ją ateisiančią rugsėjo antroje pusėje. Rudens antroje pusėje šie „žyniai“ jau perkėlė ją į spalį. Tik dar nežino – pirmoje ar antroje mėnesio pusėje. Sako, džiaukitės jei iš viso ateis, nes būna, kad ir neateina…

Na, ką gi, lauksime. O belaukdami, kad nesušaltume, kviečiu „pasišildyti“ mano anekdotais, kurie ateina pas jus bet kuriuo metų laiku.

Taigi, pradedame, tai yra, tęsiame…

A   N   E   K   D   O   T   A   I

IR KITI LINKSMI DALYKAI

 ##

GYVOJO KLASIKO JUOZO ERLICKO ĮŽVALGOS NŪDIENOS GYVENIMO KLAUSIMAIS

##

Atsimenu…

Atsimenu rytą, kai atsikeliu, o žmona nepatenkinta tokia, susiraukus, vaikšto, kaukši su kulniukais per laminatą, nors ir su tapkėm vaikšto! Sakau:

– Kas yra ?

– Nieko… (Kas yra auginęs šios lyties atstoves, žino, kad “nieko”, tai toooooli gražu ne “nieko” ir jei tu nieko nedarysi, tai ir vakare nebus nieko… blynn, kiek daug tų “nieko”).

– Nu, kas yra?! Jomajo! Aš juk ne ekstrasensas!

– Galėjai bent gėlių nupirkt…. (Dar vienas dalykas, kurio norėjau paklaust: vat, kas jums, moterys, su tuom gėlėm?!! Ko jūs pastoviai tų gėlių norit??!! Jūs kas? Bitės??!!)

Ir čia vos nepadariau kritinės klaidos, nes jau atvėriau burną pasakyt: “O kokia proga?”, bet didžėjus, kuris sėdi galvoj, staigiai mane užčiaupė, nes tada prasidėtų: “Progą??!!! O ką !?? Kad man dovanot gėlių, progos reikia!!??..”. Nu, ir panašus mėšlas, nu, ir ką sakyt?!

Pzdc, pastatė į sutuaciją “patas… Bet pasirinkau ne patį protingiausią variantą, nes sakau:

– Na, atsiprašau, zuiki (kodėl mes vadinam zuikiais? Jūs zuikį esat matę? Jis net negražus! Triušiai gražesni ir mielesni…), pamiršau visai….

– Ką pamiršai? (Sakiau, kad ne protingiausią variantą pasirinkau!!!).

– Emmm…. Pamiršau… Kad…. Nuuuu… Kad aš…. (Paskui, didžėjus galvoj, matyt, kažką perjungė) Nu kame replės, Laima?!

– Prieš 12 metų, būtent tą dieną, buvo mūsų pirmas kartas!!!

Aš nesuprantu!!! Pas jūs kompas galvoj, ar ką??!!! Kaip FB, kuris išmeta priminimus?!! Kaip !??!? Nu kaip įmanoma tokius dalykus atsimint?!!

##

Related posts