MATRIARCHATAS LIETUVOJE BAIGĖSI?

JONAS PAULAUSKAS, leidinio analitikos ir humoristikos skyriaus vedėjas 

 Matriarchatas LietuvojeLIETUVOJE BAIGĖSI?

 

2019 – 05 – 29

Paskutiniai mūsų šalies prezidento rinkimai parodė, kad gyventojams matriarchatas pabodo, todėl šalies vadovu jie vėl išsirinko vyrą, šitaip mūsų šalį pastatydami į lygią gretą šalia tokių progresyvių Europos šalių, kaip Anglija, Prancūzija, Vokietija, kur valdžią pradeda perimti rimti vyrai (Lietuvoje – bankininkai). Ypač ryškiai tai atsispindėjo mūsų respublikoje, kur kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda sulig Ukrainos prezidento Zelenskio rezultatu triuškinamai įveikė pretendentę į analogišką postą Ingridą Šimonytę.

Galimai jam padėjo laimėti ir puikių rinkiminių ketinimų paskelbimas. Tuo metu, kai p. Ingrida nieko gero nežadėjo, teigdama, jog „pasakų savo rinkėjams nepasakos“. O visai be reikalo – tai kandiddatei kainavo prezidento kėdę.

Moteris iš aukščiausios šalies valdžios buveinės išeina, nes atėjo vyras!

Tuo tarpu p. Gitanas sukūrė šalies suklestėjimo projektą „chuliganą“, pavadinęs jį „Gerovės valstybės planu“, kurio esmė – penkeri Lietuvos gerovę pakelsiantys rodikliai. Jis numatė:

 –sumažinti šalies gyventojų pajamų ir socialinę nelygybę nuo dabartinių 7,3 iki 5 kartų;

 – padidintį 2,2 mlrd. eurų valstybės biudžetą;

 – pagerinti šalies ekonomiką ir gyvenimą regionuose pakeliant ten vidutinį darbo užmokestį nuo dabartinių 70 proc. iki 85 proc. sostinės regiono vidurkio;

 – vienu milijardu eurų daugiau gautų ES lėšų investuoti į šales infrastruktūrą (ką buvusi Vyriausybė padaryti nesugebėjo), be to, minimą sumą skirti šalies konkurencingumui didinti bei kovai su regionine atskirtimi;

 – padėti šalies visuomenei tapti labiau išsilavinusia ir pažangia. Tam tikslui sukurti tikrai kokybišką švietimo sistemą, kuri užtikrintų mūsų moksleivių gebėjimus patekti tarp 20 geriausių pasaulyje valstybių, nes dabar, deja, Lietuva tarp 72 valstybių tėra 55-oje vietoje.

Pristatau jums savo planą ‚chuliganą“…  

Štai taip. Įsipareigojimai mūsų naujojo prezidento – vyro tikrai nemenki. Bet p. G. Nausėda tvirtina, kad jis savo pažadų valdžioje tikrai nepamirš.

Pasak jo, priešingu atveju nutiks taip, kaip ne kartą yra jau buvę, kai politikai, į kuriuos dėtos viltys, šimtu procentu neįvykdo savo piliečių lūkesčių.

„Nenorėčiau būti dar vienas šitoje galerijoje, – tvirtina mūsų naujasis prezidentas, – Lietuva tikrai nusipelno būti gerovės valstybe. Valstybe, kurioje gera visiems“.

Ir tam tikslui įgyvendinti jis pasirengęs vienyti Lietuvos žmones, partijas. „Stengsiuosi, kad Lietuvoje būtų mažiau pagiežos, beprasmiškos konkurencijos, kuri nelemia sprendimų. Dėl tos priežasties esu pasirengęs kentėti, jei reikės, bet nuosekliai sieksiu šio tikslo“, – pabrėžė Gitanas Nausėda.

Ką gi, penkerius metus pagyvensim – pamatysim…

 

Related posts