BŪTIS: UGDYMAS # ROMUALDO ČERNECKIO P.<168/279> INTERVIU VŠĮ EPMC # 2021 – 05 – 04

BŪTIS: UGDYMAS

ROMUALDO ČERNECKIO

 168/279

 INTERVIU VŠĮ EPMC

ROMUALDAS ČERNECKIS, www.dirst.lt 

2021 – 05 – 04

VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre

Pakalbinau VŠĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro (EPMC) direktoriaus pavaduotoją ugdymui Liną Ališauskienę.

 ##

Kiek Elektrėnų profesinio mokymo centre dabar besimokančiųjų?

Šiai dienai besimokančiųjų turime 650. Rugsėjo mėnesį buvo 789 mokiniai, bet trys profesinės grupės jau išlaikė kompetencijų vertinimus ir gavo diplomus, o dalis mokinių buvo išbraukti, nes nepanoro toliau mokytis.

Kokias siūlote profesijas bei kurios jų nūnai populiariausios?

VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre įgyvendinamos 23 profesinio mokymo programos. Pasirinkimas tikrai didelis, nes esame regiono mokykla ir negalime koncentruotis tik į kelias profesijas. Praėjusiais metais labiausiai mokinius sudomino naujai įvesta Apskaitininko profesinio mokymo programa. Taip pat patraukli buvo Automobilių elektros įrengimų remontininko profesinio mokymo programa kartu su vidurinio ugdymo planu.

Kiek mokinių pasirinko populiariausias profesijas?

Būsimų apskaitininkų įstojo: 11 mokytis kartu su vidurinio ugdymo programa, 15 –pagal pirminio profesinio mokymo planą, 31 –pagal tęstinio mokymo programą. Automobilių elektros įrengimų remontininko programą pasirinko: 28 mokytis kartu su vidurinio ugdymo planu, 11 – pagal pirminio profesinio mokymo programą ir 8 – pagal tęstinio mokymo programą.

Kaip EPMC šiais metais vyks egzaminų laikymo procesas?

Visi egzaminai vyks pagal vyriausybės bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytus reikalavimus. Jie dabar numatyti vykdyti kontaktiniu būdu.

Papasakokite apie jaunuolių priėmimą į EPMC.

Priėmimas į mūsų mokyklą prasidės birželio 1 dieną. Visą informaciją apie mus galima rasti mūsų internetiniame puslapyje www.epmc.lt ir facebook paskyroje.

Kalbėjosi Romualdas Černeckis, www.dirst.lt

Related posts