BŪTIS: VILNIAUS APSKRITIES/ELEKTRĖNŲ KRAŠTO AKTUALIJOS # WWW.DIRST.LT P.<863/1014> DIRST: APIE NEDARBĄ ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖJE # 2021-12-07

BŪTIS: VILNIAUS APSKRITIES/ELEKTRĖNŲ KRAŠTO AKTUALIJOS 

863/1014

DIRST: APIE NEDARBĄ ELEKTRĖNŲ SAVIVALDYBĖJE

Portale paskelbta: 2021 – 12 – 07

Informacijos šaltinis: www.elektrenai.lt

Aktuali šaltinio informacinė medžiaga: 

APTARTOS NEDARBO PROBLEMOS IR ĮSIDARBINIMO GALIMYBĖS

2021-12-03

Gruodžio 1 d. Elektrėnų savivaldybės administracijos iniciatyva vyko pasitarimas su Užimtumo tarnybos atstovais, kuriame aptarta ir įvertinta nedarbo situacija Elektrėnų savivaldybėje. Pasitarime dalyvavo mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, vedėjo pavaduotoja Vilija Kaškelevičienė, Teisės ir personalo administravimo skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai einanti vedėjo pareigas, Indrė Pranckevičiūtė, Finansų ir strateginio planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Kazanavičienė, Užimtumo tarnybos Trakų skyriaus vedėja Danutė Šadžiuvienė ir skyriaus darbuotojai.

Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius domėjosi, kodėl Elektrėnų savivaldybėje taip išaugo nedarbo lygis, palyginti su laikotarpiu iki pandemijos, nes tuomet Elektrėnų savivaldybėje nedarbas buvo vienas mažiausių Lietuvoje, o šiuo metu beveik toks pat, kaip ir vidutinis Lietuvos nedarbo lygis. 2021 m. spalio 31 d. bedarbių procentas nuo darbingo amžiaus gyventojų Lietuvoje buvo 10,9, Elektrėnų savivaldybėje – 10,5.

Užimtumo tarnybos Trakų skyriaus vedėja Danutė Šadžiuvienė informavo, kad pandemijos laikotarpiu visoje Lietuvoje nedarbo lygis augo. Šiuo metu Elektrėnų savivaldybėje jis mažėja. 2021 m. sausio 1 d. buvo 1767 bedarbiai, o lapkričio 29 d. – 1517. Didžiausia problema yra ilgalaikiai bedarbiai.

Gediminas Ratkevičius atkreipė dėmesį į paradoksalią situaciją – vienu metu darbdaviams trūksta darbuotojų, o darbo neturintiems žmonėms trūksta darbo vietų pasirinkimo. Tai turėtų reikšti, kad bedarbiai ir darbdaviai vieni kitų nesusiranda, todėl būtina jiems padėti. Vykdomos priemonės, anot Gedimino Ratkevičiaus, nėra pakankamos, todėl reikia imtis papildomų, pvz., konferencijų, kur darbdaviai vaizdžiai ir įdomiai pristatytų darbo pasiūlymus, o žmonės galėtų rinktis iš jų gausos.

Susirinkusieji išsakė savo nuomonę ir pasiūlymus, kaip spręsti nedarbo problemą, padėti susitikti darbdaviams ir darbo ieškantiems savivaldybės gyventojams. Po diskusijų nutarta kartu suorganizuoti renginį – darbo mugę „Išnaudok galimybę“, kuris vyks 2022 m. sausio 27 d. nuo 10 val. Elektrėnų viešosios bibliotekos salėje. Darbdaviai, norintys dalyvauti renginyje, gali registruotis el. p vilija.kaskeleviciene@elektrenai.lt iki 2022 m. sausio 20 d. Bedarbius informuos Užimtumo tarnybos specialistai. Išsamesnė informacija apie renginį bus skelbiama vėliau savivaldybės interneto svetainėje www.elektrenai.lt, „Facebook“ paskyroje, vietinėje spaudoje ir Užimtumo tarnybos interneto svetainėje.

Tik glaudus bendradarbiavimas tarp institucijų leidžia pasiekti gerų rezultatų, todėl nuspręsta atnaujinti Bendradarbiavimo sutartį tarp Elektrėnų savivaldybės administracijos ir Užimtumo tarnybos.

Tarybos ir mero sekretoriatas 

Related posts