I.: IŠMINTIS / KŪRYBA ROMUALDO ČERNECKIO P. <472 / 583> ČIPOLINAS IR DIRSČIUKAS III # 2022 – 01 – 17

I.: IŠMINTIS / KŪRYBA 

ROMUALDO ČERNECKIO

472 / 583

ČIPOLINAS IR DIRSČIUKAS III

2022 – 01 – 17

Č.: 

 – Labas diena! Vakar nesusisiekiau, tai kalbuosi šiandien, pirmadienį.

  D.: 

 – Sveikas!   

Č.:

 – Kas pas tave naujo?

D.: 

Na, ir toliau tobulinu portalo www.dirst.lt internetinio dienračio  „Skvarbus žvilgsnis į būtį“ leidybą. Šiuo metu yra iškilusių kai kurių problemų. Jas bandau kuo greičiau išspręsti. 

Č.: 

 – Paskutiniais įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje domėjaisi?

D.:

 – Taip.  Šalyje ir toliau plinta koronaviruso omikron atmaina, daugėja žmonių, susirgusių šia liga. Antai Statistikos departamento duomenimis,  praėjusią savaitę ženkliai šoktelėjo  koronaviruso omikron atmainos infekcinių susirgimų skaičius – net iki 4635 atvejų per parą!  Toks kiekis Lietuvoje anksčiau dar nefiksuotas.

Ką galiu pasakyti dėl koronaviruso plitimo pasaulyje. Mano nuomone, vyrauja bejėgiškumas bei panika, įvairios spėlionės ir beprasmiai susipriešinimai…  

Kas geopolitikoje? Praėjusį  kartą tau paminėjau apie  iš anksto optimistiškai nenusiteikusių JAV ir Rusijos viršūnių susitikimą. Beje, vyko derybos ir su NATO. Kaip ir tikėtasi, jokių apčiuopiamų rezultatų nepasiekta.

Dirstelėjau į dvi nūnai didžiojoje politikoje vyraujančias pozicijas. Pirmosios šalininkai svarbiausiu dalyku laiko tik vykstančius geopolitinius procesus, antrosios – jų rezultatus. Pirmieji gal sąmoningai, o gal ir neišmintingai viską suveda į begalinius pliurpalus, o tai, akivaizdu, dažniausiai nuveda į aklavietes, į beprasmybes. Antruosius priskiriu prie realistų, kuriems rūpi objektyvi tikrovė, o ne piktybinis viešas dykaduoniavimas, „aktyvios“ veiklos inscenizavimas ar tik savo interesų paisymas…

Įdomu ir tai, kad po Rusijos ultimatumų bei kitos derybų šalies paskelbtų griežtų reikalavimų nepaisymo, Vladimiro Putino aplinkos žmonės („elitas“) jau  vaidina nustebusius, kad tai įvyko. Kur jie buvo (gal miegojo?) anuos praėjusius dešimtmečius? Ir dabar slopsta pataikūnų teiginiai “ Putino gudrus planas“, „Putinas žino, ką daro“ ir kt.

Tuo tarpu aš dar kartą akivaizdžiai pamačiau, kaip šiuolaikinės Rusijos „kolegos“ akivaizdžiai pasityčiojo ir iš Rusijos vadovo, ir iš jo „elito“, ir iš rusų tautos.

Kas toliau? Nespėliosiu. Stebėsiu tolesnius įvykius ir tik tuomet pasidarysiu atitinkamas išvadas…

Č.:

 – Iki!

D.:

– Iki!

Related posts