I. SVEIKATA # ROMUALDO ČERNECKIO P. <489 / 600> AVOKADAI: NAUDINGOS SAVYBĖS ŽMOGAUS ORGANIZMUI (II) # 2022 – 01 – 21

I. SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

489 / 600

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2022 – 01 – 21

Šaltinis: 2022 METŲ KALENDORIUS

AVOKADAI: NAUDINGOS SAVYBĖS ŽMOGAUS ORGANIZMUI (II)

5. Avokadai mažina cholesterolio ir trigliceridų kiekį.

Širdies ligos yra dažniausia mirties priežastis pasaulyje. Cholesterolis bei trigliceridai siejami su didesne širdies ligų rizika. Avokadai padeda sumažinti bendrą cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujuje.

6. Avokadai turi akis apsaugančių antioksidantų.

Avokadai ne tik pagerina antioksidantų įsisavinimą iš maisto, tačiau jie patys turi daug antioksidantų. Avakaduose yra liuteino ir zaechantino, kurie yra ypač svarbūs akių sveikatai. Moksliniai tyrimai rodo, jog šios medžiagos sumažina kataraktos bei makulos degeneracijos išsivystymą.

7. Avokaduose esantys riebalai padeda pasisavinti augalinį maistą. Kai kalbama apie maistines medžiagas, svarbausia ne jų kiekis, o įsisavinimas. Kai kurios medžiagos yra tirpios riebaluose, todėl be jų maistinės medžiagos nepasisavintų. Taigi, negana to, jog avokadas pats savaime yra labai maistingas, jis taip pat gali pagerinti kitų produktų įsisavinimą, todėl valgydami daržoves nepamirškite ir avokado.

8. Avokadai gali sumažinti artrito simptomus. Artritas – tai sąnarių liga, kuri dažniausiai kamuoja žmogų kone visą gyvenimą. Moksliniai tyrimai rodo, jog avokado ekstraktai gali sumažinti osteoartrito simptomus.

Related posts