I. DATA # ROMUALDO ČERNECKIO P. <1305> DIRST: RANKŠLUOSČIŲ DIENA # 2022-05-25

I. DATA

ROMUALDO ČERNECKIO

1305

DIRST: RANKŠLUOSČIŲ DIENA

Paruošė ROMUALDAS ČERNECKIS

2022-05-25

Šaltinis: INTERNETO ERDVĖ 

Ar žinote, kad įvairiose pasaulio vietose būtent gegužės 25 dieną gatvėse pasirodo žmonės, kurie nešasi rankšluostį, nors neketina eiti nei į baseiną, nei prie kokio nors vandens telkinio. Na, o rankšluostis šiuo atveju – tai pagarbos išraiška rašytojo Daglaso Adamso kūrybai.

Kaip šie dalykai siejasi? Žymiausiame savo kūrinyje – „Keliautojo autostopu vadovas po galaktiką“ – rašytojas rašo, kad rankšluostis yra pats svarbiausias keliautojo atributas. Jis ne tik praktiškas, bet turi ir labai svarbią psichologinę bei simbolinę reikšmę. Kaip rašo Adamsas: „Rankšluostis – geriausias atsakas panikai.“

Tiems, kad nėra susipažinę su Adamso kūryba, tai skamba keistai. Tačiau jo knyga iš tiesų unikali tiek savo fantazija, tiek humoru.

Rankšluosčių diena pradėta minėti 2001 metų gegužės 25 dieną – praėjus dviem savaitėms po D.Adamso mirties. Idėja paprasta – su savimi visą dieną reikia nešiotis rankšluostį. Žinoma, taip sukeliant keistas aplinkinių reakcijas, tačiau tikras galaktikos autostopininkas turi būti bet kada pasirengęs leistis į kelionę.

Tad, jei šiandien sutiksite žmogų, kuris per petį persimetęs rankšluostį, labai nenustebkite – veikiausiai prieš jus Adamso kūrybos gerbėjas.

Related posts