I. DATA # D.: APIE RANKŠLUOSČIŲ DIENĄ # RED.P.<7433> 2023-05-25

I. DATA

ROMUALDO ČERNECKIO

(RED.P.)

7433

D.: APIE RANKŠLUOSČIŲ DIENĄ

ROMUALDAS ČERNECKIS, www.dirst.lt

2023-05-25

Šaltinis: INTERNETO ERDVĖ (VIKIPEDIJA)

RANKŠLUOSČIŲ DIENA

Rankšluosčių diena minima kasmet gegužės 25 d., pagerbiant rašytoją Daglasą Adamsą. Šią dieną rašytojo gerbėjai su savimi nešiojasi rankšluostį, taip parodydami pagarbą Daglaso kūrybai. Ranšluostis, kaip šios dienos simbolis, parinktas neatsitiktinai – tai svarbus žymiausio Daglaso kūrinio „Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką“ simbolis. Rankšluosčių diena pirmą kartą paminėta 2001m., praėjus dviem savaitėms po D. Adamso mirties.

Kilmė

Autentišką citatą, kuri paaiškina rankšluosčių svarbą, galime rasti trečiame skyriuje, Adamso kūrinyje „Keliautojo kosmostopu vadovas po galaktiką.

Straipsnis, kuris laikomas rankšluosčių dienos pradžia, buvo parašytas „Binary Freedom“ – trumpalaikiame atvirojo kodo forume.

Rankšluosčių diena: Daglasui Adamsui atminti

Pirmadienis, 2001 m. gegužės 14 d. 06:00 PDT

Daglaso Adamso ilgėsis jo gerbėjai visame pasaulyje. Kad visi jo gerbėjai galėtų pagerbti šį genijų, aš siūlau, kad diena, praėjus dviem savaitėms po jo mirties (2001 m. gegužės 25 d.) būtų paskelbta „rankšluosčių diena“. Visi Daglaso Adamso gerbėjai raginami šią dieną su savimi nešiotis rankšluostį.

Iki pasimatymo, Daglasai, ir ačiū už visas žuvis!

—D Clyde Williamson, 2001-05-14

Chris Campbell ir jo draugai užregistravo internetinį puslapį adresu TowelDay.org, kad paskleistų šią žinią pasauliui, primenant nepamiršti su savimi pasiimti rankšluosčio. Rankšluosčių diena greitai įgijo didžiulį pasisekimą tarp gerbėjų, daug žmonių siuntė nuotraukas, kuriose jie pozuoja su rankšluosčiais.

Pripažinimas

Keli pasaulio naujienų šaltiniai yra paminėję rankšluosčių dieną, įskaitant ir vieną iš pagrindinių Norvegijos laikraščių  „Aftenposten“ ir televizijos naujienų kanalą NRK Nyheter.] Šią šventę taip pat minėjo ir nacionalinis Los Andželo radijas.

2010 m. gegužės mėnesį, buvo pateikta internetinė peticija, prašanti „Google“ pripažinti rankšluosčių dieną, sukuriant specialų šventinį logotipą (Google Doodle) arba tą dieną paieškos rezultatus pateikiant vogonų kalba.

2010

Kanadoje prancūziška/angliška televizijos laida „Volt“ sukūrė komišką filmuką, kuriame buvo paaiškinta ir parodyta rankšluosčių diena.

Ekvadore Radio City, BBC priklausanti radijo stotis, paėmė interviu iš vieno rankšluosčių dienos organizatoriausToronto mieste, kad klausytojams pristatytų rankšluosčių dieną. Interviu kalba buvo ispanų ir anglų.

2011

Jungtinėje Karalystėje Planet Rock transliavo Deivido Hadoko (David Haddock) laidą „Alternative Thought Of The Day“, skirtą rankšluosčių dienai paminėti, o Siren FM transliavo laidą „Dean Wilkinson & the Importance of International Towel Day“, tuo pačiu tikslu.

2012

Naujienų agentūra „Huffington Post“ įtraukė rankšluosčių dieną į švenčių ir tradicijų, susijusių su literatūra, sąrašą.

##

##

Related posts