Lina Pociuvienė: ,,…Judėti, ieškoti galimybių oriai gyventi, padėti kitiems”

Tarptautinių ir krašto įžvalgų skyrelio vedėjas Giedrius Grabauskas  (Kaunas)  

Lina Pociuvienė: ,,…Judėti, ieškoti galimybių oriai gyventi, padėti kitiems”

Viduklės miestelyje (Raseinių r.) susitikau su smulkaus verslo (SV) atstove Lina Pociuviene (L. P.) ir ją pakalbinau.

Akivaizdi gausybė ekonominio – socialinio pobūdžio neteisingumo apraiškų

Mūsų gimtajame krašte žmonių būtis sudėtinga: mat akivaizdi gausybė ekonominio – socialinio pobūdžio neteisingumo apraiškų. Juk regime daug vargšų bei grupes turčių. Tai du priešingi gyvenimo poliai.

Žinoma, aktualu, jog Lietuvoje gyvena nemažai gabių, iniciatyvių kraštiečių, kurie darbuojasi, užsiima menine veikla, kuria smulkaus verslo įmones, sporto sekcijas, saviveiklos kolektyvus, globoja silpnesniuosius. Būtent tokie motyvuoti asmenys, tarp kurių ir L. Pociuvienė, palaiko bent kažkokią socialinę-ekonominę pusiausvyrą.

,,Gyvenime patyriau daug išbandymų, mačiau ir šilto, ir šalto, – besikalbant teigė ji. – Tačiau mano pozicija – judėti, ieškoti galimybių oriai gyventi, padėti kitiems”.

SV pliusai bei minusai

G. G.:

 – Lietuvoje sąlygos monopolistams ir smulkiesiems verslininkams skirtingos. Besiremdama patirtimi savo veiklos sferoje paminėkite SV pliusus bei minusus

L. P.:

– Užsiimti SV dabar nesudėtinga. Prisijungusi prie asmeninės elektroninės bankininkystės ir besinaudodama pastarosios paslaugomis galiu įkurti individualios veiklos ar kitos teisinės formos įmonę, vėliau ją administruoti. Tai pliusas, kadangi SV lengviau priderinti prie verslo sąlygų pokyčių suorganizuojant ar pakeičiant darbo specifiką. Taip pat naudingos Europos Sąjungos rėmimo programos. Tuo tarpu monopolijų funkcionavimui reikalingi dideli finansiniai bei žmogiškieji ištekliai, tad jomis net nesidomėjau, nes man per gilu plaukti į tokius vandenis.

Anksčiau kaip administratorė, buhalterė dalyvavau vyro organizuotame statybos versle. Per keletą pastarųjų metų pasamdyta dirbau apskaitos srityje, tad įgijau daugiau žinių apie SV naujoves, mokesčius, įstatymų pokyčius. Bet pati užsiimti tokia veikla negalvojau: nors buvau sukaupusi nemažai žinių bei sumanymų, tačiau paprasčiausiai neturėjau didesnių apyvartinių lėšų.

Mane patraukė tinklinio marketingo (MLM) verslo idėja. Mat daugelį kokybiškų, ekologiškų produktų kasdieniam naudojimui mėgstu įsigyti ne iš prekybos centrų, o iš MLM kompanijų atstovų, konsultantų. Ne vienoje registravausi, kad pati galėčiau be antkainio pirkti patikusias prekes, t.y. kosmetiką, kvepalus, valymo priemones, maisto papildus ir kt.

Nūdieniame darbe mes tarsi rekomenduojame MLM prekes, grožio salonų ar kitokių įstaigų paslaugas, tik už tai nieko negauname.

Džiaugiasi pasirinkta kompanija

G. G.:

 – Kodėl pasirinkote kompaniją ,, Prouvé”? Kuo ji ypatinga?

L. P.:

– Į ,,Prouvé” kompanijos veiklą įsitraukiau netikėtai, lygiai taip pat kaip ir į ankstesnių bendrovių sferas: mat smalsumas sugundė išbandyti jos produktus. Gavusi pasiūlymą, iš karto pasirašiau kontraktą, nes norėjau gauti prekių asortimentą pigiau nei skelbtame pardavimo kataloge.

Ši patraukė tuo, kad buvo nauja, negirdėta kompanija, siūlanti gaminius stebėtinai mažomis kainomis. Tai kvepalai, kurių paletė iš 56 kvapų (30 moteriškų, 20 vyriškų, 6 unisex) ir namų valymo produktai. Vroclavo įmonėje (Lenkija) jie daromi iš koncentratų, kurie atkeliauja iš garsios, kvapų esencijas kuriančios laboratorijos „Grasso“ (Prancūzija).

Įsigijusi pirmąją siuntą, įsitikinau tikrai aukšta produktų kokybe, jų elegantiškomis pakuotėmis. Pati daug ką išbandžiusi (dabar jau net visą asortimentą), pasiūliau tai artimiems žmonėms, draugams, kolegoms.

,,Prouve“ ypatinga ir tuo, kad netgi kuklesnes pajamas turintieji paprasti žmonės gali pasinaudoti prabanga. Bendrovės išskirtinumas būtent toks –geresnė kokybė už mažesnę kainą, na, kaip vėliau supratau, ir SV lankstumas

G. G.:

 – Nuo kada ,,Prouve“ veikia Lietuvoje. Kokie jos pirmieji žingsniai? Ar žmonės susidomėję siūloma produkcija?

L. P.:

– ,,Prouvé“ įkurta tik pernai gegužę Lenkijoje patyrusios MLM srities lyderės Kataržynos Trawinskos iniciatyva. Jau 2017 m. birželį kompanijos atstovė Lietuvoje Edita Tumas su respublika susipažino beieškodama verslo partnerių, pristatydama produktus bei verslo struktūrą. Liepą apie ,,Prouvé“ sužinojau ir aš, kai interneto platybėse mane pakalbino ir pasiūlė ateiti į bendrovę. Netgi galiu pasakyti, jog esu viena iš pirmųjų kregždžių kompanijoje.

Ką pasakyti apie pirmuosius žingsnius? Iš pradžių maniau, kad tenoriu nebrangiai įsigyti kokybiškų prekių, o pakvietusiam asmeniui aiškinau, jog apie verslą negeidžiu nieko žinoti.

Bet po pirmo, antro užsakymo, pasidalijusi prekėmis ir sulaukusi iš kitų žmonių susidomėjimo šia veikla, supratau, kad tai gali būti mano kvapnusis SV. Ir netrukus įsitikinau nauda. Pavyzdžiui, už sudarytos grupės vykdytą apyvartą man pradėjo tiksėti papildomi bonusai; be to, darant užsakymus kitiems mėnesiams pamačiau, jog savo prekėms gaunu vis daugiau papildomų nuolaidų…

Susidomėjimas ,,Prouvé“ ne tik pas mane, bet ir pas kitus konsultantus auga. Šios MLM kompanijos produktai populiarėja, rinka vis plečiasi.

Kuo SV plėtra skiriasi didmiesčiuose ir regionuose

G. G.:

 – Kokia SV padėtis provincijoje? Kuo SV plėtra skiriasi didmiesčiuose bei regionuose

L. P.:

– Gyvenu ir dirbu provincijoje. Kadangi verslo apimtys čia mažesnės, tai ir uždarbis menkesnis. Bet kai pradėjau reklamuoti ,,Prouvé“, kai sulaukiau didelio žmonių susidomėjimo, supratau – šiame SV nesvarbu, kur gyveni. Nors MLM tinklui veiklos vieta dalinai aktuali, kadangi didmiesčiuose lengviau tiesioginius pardavimus atlikti realiai, o provincijoje – tik pažįstamų bei kitų suinteresuotų žmonių siauresniame rate, tiesa, dar lieka internetinė prekyba.

Dirbant ,,Prouvé“ vis didesnio dėmesio reikalavo mano potencialūs SV partneriai. Po 8 mėnesių šioje kompanijoje nusprendžiau, kad turiu palikti pagrindinį darbą. Ten negalėjau bendrauti su interesantais, o prašydama atidėti pokalbius vakarui daugelį jų paprasčiausiai praradau.

Dabar įsteigusi įmonę, pati vadovauju ir dalindamasi patirtimi oficialiai padedu žmonėms užsiregistruoti, pamokau kaip užsakinėti, naudotis savo paskyra internetinėje parduotuvėje, kaip kurti tinklą. Už verslo partnerių konsultavimą, kompanijos reklamavimą, tiesioginius pardavimus ir kt. gaunu normalų atlygį.

Darbas MLM man mielas, nes pati nusimatau užsiėmimo laiką, darbo vietas, o tendencija, jog verslas plėsis – aiški kaip du kart du. Tai tik pradžia, gražus startas, prie kurio visi prisijungę yra pirmieji naujoje perspektyvioje tinklinio marketingo kompanijoje ir gali siekti užsibrėžtų tikslų. Mano interneto puslapis www.prouve.pro

G. G.:

 – Ačiū už pokalbį.

Related posts