KELIONĖS / Įspūdžiai: „Pavargome, bet daug įdomaus pamatėme“ / 2019 – 10 – 09

KELIONĖS

Įspūdžiai: „Pavargome, bet daug įdomaus pamatėme“

ROMUALDAS ČERNECKIS, www.dirst.lt

N. Anskaitienės nuotraukos

2019 – 10 – 09

Juk malonu prisiminti ankstesnę įdomią, daug įspūdžių palikusią kelionę. Štai apie tokią išvyką į Italiją ir papasakojo pakalbintos Vievio trečiojo tūkstantmečio universiteto (TAU) 57 turistų grupės vadovė Nijolė Anskaitienė, keliautojos Ona Švenčionienė bei Irena Peldžienė.

Pasak jų, Vievio TAU ekskursantų grupė į Italiją išvyko rugsėjo 20 – sios (I) ryte. Ji keliavo Lenkijos teritorija, tos šalies viešbutyje ir nakvojo.

Kitądien (II) tęsdami kelionę vieviečiai nuvyko į Prahą. Ekskursijos po Čekijos sostinę metu jie susipažino su buvusia karalių rezidencija, Šv. Vito katedra, Šv. Georgijaus bazilika. Tada dailiuoju Karlo tiltu patraukę per Vlatvos upę ir pabuvoję prie Šv. Jono Nepomuko paminklo, kur daugelis sugalvojo po norą, siauromis Mala Strana gatvelėmis pasiekė Rotušės aikštę su garsiuoju, ilgiausiai pasaulyje veikiančiu astronominiu laikrodžiu, baroko perlą – Šv. Nikolajaus bažnyčią bei paminklą garsiam čekų tautos didvyriui Janui Husui, Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčią. Naktį visi praleido autobuse.

Rugsėjo 22 – ją (III), nuvykę į Italijos miestelį Montekantini Terme, ilsėjosi ir viešbutyje miegojo.

Ketvirtąją dieną (IV) Vievio TAU turistai apsilankė Europos kultūros sostinėje Florencijoje, kurią ir nūnai garsina Dantės, Mikelandželo, Botičelio, Leonardo da Vinči ir kitų garsiausių pasaulio meistrų darbai. Ten jie pasivaikščiojo miesto gatvėmis, pajuto atgimimo epochos dvasią, pamatė nuostabųjį Pizos bokštą.

Pailsėję 24 d. (V) dalyvavo ekskursijoje į Italijos sostinę Romą, turinčią daugybę antikinių ir viduramžių paminklų  bei į Vatikaną – popiežiaus rezidenciją.

25 d. (VI) nuvyko į savo architektūriniais turtais garsėjančią Veneciją. Ten buvo organizuotas kruizas po Venecijos įlanką aplankant žymiausias Murano ir Burano salas. Naktį ekskursantams vėl teko praleisti autobuse.

26/27 d. per Lenkiją jie grįžo namo.

Beje, neapsiėjo be nemalonių nuotykių: einant link Pizos bokšto dvi pro šalį šmėstelėjusios nepažįstamos jaunuolės per labai trumpą laiką spėjo ištuštinti E. R. piniginę, kuri buvo kuprinėje, nors ir užtrauktoje kišenaitėje, bet lengvai pasiekiamoje vietoje. Perspėta moteris dirstelėjo, ar piniginė vietoje, nusiramino, ir tik vėliau, kai geriau pasitikrino, pamatė, jog ta tuščia.

Štai kaip mikliai veikia vagys Italijoje! Užtruko tik kelias akimirkas!… Tad budrumas būtinas!

„Pavargome, bet daug įdomaus pamatėme“ – noriai dalinosi įspūdžiais pašnekovės. 

Related posts