I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA # ROMUALDO ČERNECKIO P. <448 /559> IMUNITETUI STIPRINTI # 2022 – 01 – 10

I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

448 / 559

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2022 – 01 – 10

IMUNITETUI STIPRINTI

Imunitetas priklauso nuo mitybos, fizinio aktyvumo, kasdienio buvimo gryname ore, dienos režimo, grūdinimosi ir kitų veiksnių. Svarbu vengti stipriai veikiančių sintetinių vaistų, ypač antibiotikų.

Būtina kasdien gauti pakankamai natūralaus vitamino C. Geriausias šaltinis – švieži vaisiai ir daržovės. Žiemą ir pavasarį naudinga skanauti šaldytų juodųjų serbentų, spanguolių, bruknių, raugintų kopūstų. Tinka valgyti svogūnų ir česnakų.

Puikus vitamino C šaltinis, stiprinantis imunitetą, yra įvairios vitamingos arbatėlės. Geriausia – erškėtrožių vaisių antpilas. 3 valgomuosius šaukštus vaisių užpilkite 1 l verdančio vandens ir palikite termose nakčiai. Ryte nukoškite ir gerkite visą dieną, kiek norisi.

Skani ir turi daug vitaminų žemuogių, juodųjų serbentų, mėlynių lapų ar vaisių arbata. Taip pat ir iš pušų spyglių bei pumpurų, šeivamedžio žiedų ir vaisių, čiobrelių, dilgėlių, jonažolių. Vitaminais organizmą papildo beržų, raktažolių, gervuogių, dilgėlių lapai ir šermukšnių, šaltalankių vaisiai. Galite paruošti skanaus, sveiko kompoto iš ekologiškų džiovintų vaisių. Jų nevirkite, o tik užplikykite ir palaikykite termose 1-2 valandas.

Puikiai imunitetą stiprina bičių pienelis ar bičių duonelė.

Šaltinis: 2022 METŲ KALENDORIUS

Related posts