I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA # ROMUALDO ČERNECKIO P. <588 / 699> DIRST: APIE VANDENĮ # 2022 – 02 – 13

I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

588 / 699

DIRST: APIE VANDENĮ

Parengė ROMUALDAS ČERNECKIS

2022 – 02 – 13

Šaltinis: 2022 METŲ KALENDORIUS

PAGRINDAS – VANDUO

Maisto pasirinkimo piramidės pagrinde išrikiuotos net 8 vandens stiklinės. Tai patarimas žmogui kasdien išgerti tiek vandens.

Labai svarbu kasdien gerti pakankamai skysčių. Pakankamas vandens kiekis – tai vienas svarbiausių dalykų mūsų organizme užtikrinti reikiamą medžiagų apykaitą, maisto medžiagų pasisavinimą ir šalinimą. Tiksliau reiktų skaičiuoti taip: vienam žmogaus ūgio centimetrui kasdien būtini 10 milimetrų vandens.

Tad 1,6 m. ūgio moteriai reikėtų išgerti 1,6 litro vandens, o 2 metrų vyrui – 2 litrus vandens. Į tą kiekį įeina vanduo ir nesaldintos arbatos.

Kūnas savo poreikius išreiškia tik esant dideliam deficitui. Kūno poreikius geriau jauča vaikai, kol jų natūralūs pojūčiai nesugadinti. Suaugusieji paprastai maisto produktus renkasi pagal skonį, įprotį, emocijas, tradicijas.

Nors žmonės sako, esą nori produkto dėl jame esančių tam tikrų maisto medžiagų, pasaulyje yra įvairių produktų, kurie turi tų pačių medžiagų, bet juos matydami tokie žmonės negautų signalo, kad nori juos valgyti. Tai išmokti dalykai, susiję su tuo, kad žmogus nevalgo pakankamai įvairaus maisto, kuris kūno poreikius patenkintų ir emocionaliai, ir maisto medžiagomis.

Related posts