I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA # ROMUALDO ČERNECKIO P. <699 / 810> KOKIE PRODUKTAI NEDERA VIENAS SU KITU # 2022 – 03 – 04

I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

699 / 810

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2022 – 03 – 04

Šaltinis: 2022 METŲ KALENDORIUS

KOKIE PRODUKTAI NEDERA VIENAS SU KITU

Tarpusavyje nederantys produktai sunkiai virškinami, gali sukelti vidurių pūtimą ar net apnuodijimą toksinais. Netinkamai derinami įprasti produktai gali tukinti, susilpninti apsaugines organizmo funkcijas. Stenkitės maitintis kuo paprasčiau. Paprastas maistas lengviau įsisavinamas, o virškinimo organai mažiau apkraunami. Kuo daugiau produktų vienu metu valgote, tuo sunkiau jie virškinami.

Tad kokie produktai tarpusavyje nedera?

Mėsa ir sūris. Su sūriu organizmas gauna fosforo, o su mėsa – cinko. Šie metalai tarpusavyje nedera – fosforas lėtina cinko įsisavinimą.

Daržovės ir alkoholis. Per vakarienę išgėrę vos vieną taurę vyno niekais paversite visą salotų lėkštę. Alkoholis apsunkina vitaminų iš daržovių įsisavinimą.

Bulvės ir kiaušiniai. Bulvėse yra daug mineralų, kurie trukdo įsisavinti kiaušiniuose esančią geležį r kalcį.

Sumuštiniai. Sumuštinių su sūriu geriau atsisakykite, nes sūris nedera su duona ir sviestu. Dietologai nepataria valgyti ir sumuštinių su sviestu bei kiaušiniais. Deja, suduona nedera ir pomidorai.

Su jokiais produktais nederinamas pienas, melionai ir bananai.

Related posts