I. PRAKTINĖS ŽINIOS # ROMUALDO ČERNECKIO P. <736 / 847> KAIP PAGAMINTI SLUOKSNIUOTĄ TEŠLĄ (II) # 2022 – 03 – 10

I. PRAKTINĖS ŽINIOS

ROMUALDO ČERNECKIO

736 / 847

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2022 – 03 – 10

Šaltinis: 2022 METŲ KALENDORIUS

KAIP PAGAMINTI SLUOKSNIUOTĄ TEŠLĄ (II)

Išimkite tešlą iš dubens ir padėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus. Kiek atlenkite kiekvieną tešlos kampą ir iškočiokite, kol turėsite į keturlapį dobilą panašią formą. Kočiodami tešlą kartkartėmis pakelkite ir pabarstykite jos apačią miltais, kad neliptų prie paviršiaus.

Į tešlos centrą dėkite išmuštą sviestą. Užlankstykite tešlos kraštus, kad visiškai paslėptų sviestą, apverskite tešlą ir iškočiokite pailgą, maždaug 7-8 mm storio stačiakampį.

Dabar metas tešlą sulankstyti. Mintyse nubrėžkite liniją, einančią per tešlos centrą. Imkite vieną tešlos kraštą ir lenkite iki centrinės linijos. Taip pat užlenkite ir kitą kraštą. Perlenkite tešlą per pusę. Galite pasižymėti tešlą, kad žinotumėte, kiek lenkimų padarėte: tiesiog įspauskite tešlą pirštu, vienas įdubimas reikš vieną lenkimą. Suvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą bent 30 minučių.

Ištraukite atvėsusią tešlą iš šaldytuvo, iškočiokite į pailgą stačiakampį ir vėl sulankstykite. Įspauskite tešlą du kartus, suvyniokite į maistinė plėvelę ir vėl padėkite į šaldytuvą 30 minučių.

Visą šį procesą pakartokite dar kartą, tuomet tešla bus paruošta

(Pabaiga)

Related posts