I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA # ROMUALDO ČERNECKIO P. <1453> DIRST: GYDOMASIS DRUSKOS POVEIKIS  I # 2022-06-22

I.: PRAKTINĖS ŽINIOS / SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

1453

DIRST: GYDOMASIS DRUSKOS POVEIKIS  I

2022 – 06 – 22

ŠALTINIS:

2022 METŲ KALENDORIUS

Apie gydomąjį druskos poveikį žinota nuo senų laikų. Tai natūralus antiseptikas, slopinantis uždegimą, naikinantis bakerijas, dezinfekuojantis odą ir gleivinę. Druskos tirpalai ir vonelės greitina žaizdų gijimą, mažina prakaitavimą ir neleidžia rastis nemaloniam kūno kvapui.

Jūros druskoje yra apie 50 teigiamai sveikatą veikiančių mikroelementų. Ypač daug magnio, kalio, kalcio, cinko, geležies, jodo.

Gydomųjų savybių turi ir paprasta valgomoji druska, tačiau jos poveikis silpnesnis, nes ji būna išvalyta. Labiau tinka odai dezinfekuoti, gerklei skalauti ir inhaliacijoms.

Jūros druska tinkamesnė vonioms, vonelėms, kompresams, masažams. Ji puiki pagalbinė priemonė nuo odos, sąnarių, nervų ir kitų ligų. Druskos vonioje (0,5-1 kg jūros druskos voniai) patartina gulėti apie 20 minučių. Jei turite didelį kraujospūdį, prileiskite vėsaus vandens, optimali jo temperatūra – 38 laipsniai.

Kaip gydytis. Jei peršti gerklę, ją paskalaukite šiltu vandeniu su druska (šaukštelis druskos stiklinei vandens). Nors nelabai skanu, skausmas ir uždegimas kaipmat atlėgs. Procedūrą kartokite 3-5 kartus per dieną.

(B. d.)

Related posts