I. PRAKTINĖS ŽINIOS # JONO PAULAUSKO P. <387> DIRST: PRAVARTU! (TĘSINYS XL) # 2022-06-23

I. PRAKTINĖS ŽINIOS

JONO  PAULAUSKO

 387

DIRST: PRAVARTU!

(TĘSINYS XL)

 

Atsiuntė JONAS PAULAUSKAS

 2022-06-23

Automobilių priežiūra

##

Kad automobilio grindys būtų sausos

Kad lyjant lietui, sningant arba šąlant ant mašinos grindų nesikauptų drėgmė, po kilimėliu storai pritieskite laikraščių. Jie sugers vandenį, be to, kartu turėsite ir korozijos profilaktiką.

##

Kaip prižiūrėti gumines tarpines

Kad žiemą jūsų automobilio durelių guminės tarpinės neprišaltų viena prie kitos, įtrinkite jas glicerinu. Tai atstums vandenį, be to, tarpinės išliks elastiškos.

##

Kaip patikrinti oro slėgį nesusipurvinus pirštų

Atsukdami ventilių dangtelius nesusipurvinsite pirštų, jei prieš tai ant dangtelio uždėsite paprasčiausią 12 mm antgalį.

##

Kaip pašalinti tepalų dėmes nuo garažo grindų

Užmeskite ant dėmės smėlio arba specialaus kačių smėlio, palikite kuriam laikui. Po to sušluokite.

Arba:

Padėkite ant tepaluotos vietos kelis sluoksnius laikraščių, sušlapinkite juos. Tuomet tvirtai prispauskite prie žemės ir palikite išdžiūti. Kai nuimsite popierių, išnyks ir dėmės – jas sugers popierius.

##

Kaip nustatyti, ar iš automobilio variklio neteka tepalas

Jei nesate tikras, ar iš jūsų automobilio variklio neteka tepalas, padėkite po automobiliu didelį kiekį popieriaus (storą senų laikraščių šūsnį), prispauskite juos svoriu (akmenimis) ir palikite per naktį. Jei vis dėlto iš jūsų automobilio laša tepalas, tuoj pat mašiną atiduokite į dirbtuves. Netaupykite ten, kur nieko nesutaupysite.

##

Kaip laikyti padangas

Žiemines ar vasarines padangas iki kito sezono laikykite sausoje ir vėsioje vietoje.

Ir:

Daugiausia vietos sutaupysite, jei padangas su ratlankiais garaže laikysite pakabinę aukštai ant 4 kablių. Jei tai neįmanoma, galite jas laikyti rūsyje, sukrovus vieną ant kitos.

Ir:

Padangas be ratlankių geriau laikyti vertikaliai.

##

Kaip prižiūrėti atsargines padangas

Kad, atsitikus nelaimei, staiga neįsitikintumėte turįs tik 2 subliuškusias padangas, retkarčiais patikrinkite, ar atsarginėje padangoje yra oro.

##  

##  

Kaip valyti stiklus

Dėl nešvarių juostų ant stiklų iš vidaus ar iš išorės gali būti apakintas ryškios šviesos, krentančios tiesiog ant jų. Stiklai išliks švarūs, jei juos nuvalysite acto esencija. Be to, geriau atšoks ir lietaus vanduo.

Arba:

Purvą ir tvirtai prilipusius vabzdžius be vargo nuvalysite drėgna šluoste su geriamąja soda. Po to nuplaukite švariu vandeniu.

Arba:

Vaško likučius, likusius nuplovus automobilį, nuvalysite šluoste, sudrėkinta coca cola.

Ir:

Ledą nuo vidinės automobilio priekinio stiklo pusės nuvalysite taip: saują druskos suriškite nosinėje (stipriai, kad druska nebyrėtų) ir gerai nuvalykite ja stiklą.

Ir:

Priekinis stovinčio automobilio stiklas neapledės, jei tinkamo dydžio kartoną užkišite už automobilio stiklo valytuvų.

##

 Kaip nuo automobilio pašalinti smalos likučius

Smalos dėmes nuo automobilio pašalinsite sėmenų aliejumi arba sviestu. Vilgykite dėmes sėmenų ar sviestu kol jos suminkštės. Po to jas nuvalykite taip pat sėmenų aliejumi suvilgyta šluoste.

##

Kad neužšaltų automobilio durelės

Jei žiemą drėgnu oru norite nuplauti savo automobilį, ant automobilio durelių spynelių užklijuokite pleistro, kad neužšaltų. Tokiu būdu drėgmė nepateks į vidų.

Arba:

Jei spynelė jau užšalo, jokiu būdu nenaudokite specialaus purkštuvo spynelių ledui ištirpinti. Pasinaudokite paprasčiausiu triuku: mašinos raktelius pašildykite žiebtuvėlio ugnele, kiek įmanoma giliau įkiškite į spyną ir pamažu pasukiokite į vieną ir kitą pusę. Jei reikia, procedūrą pakartokite.

##

Related posts