I. PRAKTINĖS ŽINIOS # ROMUALDO ČERNECKIO P. <1522> DIRST: AGURKAI – ŠVIEŽIOS IR SULTINGOS VASAROS GĖRYBĖS  I # 2022-07-02

I. PRAKTINĖS ŽINIOS

ROMUALDO ČERNECKIO

1522

DIRST: AGURKAI – ŠVIEŽIOS IR SULTINGOS VASAROS GĖRYBĖS  I

2022 – 07-02

ŠALTINIS:

2022 METŲ KALENDORIUS

Agurkas – mažai kaloringa vasaros daržovė, mėgstama daugelio. Iš vieno pasodinto daigo, tinkamai jį auginant, galima gauti net 15 agurkų; dėl to agurką galima vadinti vienu derlingiausių augalų.

Agurkai gerai auga ir šiltnamiuose, ir atviroje žemėje. Dėl ūselių daugelio rūšių agurkai gali net įdomiai apraizgyti tvorą. Tokių rūšių agurkai vadinami laipiojančiais, o be ūsiukų – krūminiais. Visų rūšių agurkai savo žaluma gali visiškai uždengti lysvę.

Agurkų auginimo ypatumai pirmiausia susiję su jų vartojimo tikslais – šviežioms salotoms ir maistui, rauginti arba konservuoti.

Taigi, šviežioms salotoms skirti agurkai paprastai yra ilgesni, siekia apie 60 cm, ir auginami tik šiltnamiuose su specialiomis atramomis. Tokių agurkų giminaičiai, kurie auginami atviroje žemėje, visada yra trumpesni ir storesni. Būtent šviežioms salotoms skirti agurkai pirmieji pasirodo ant mūsų stalo.

(B. d.)

Related posts