I.: PRAKTINĖS ŽINIOS/SVEIKATA # D.: KAIP GYDYTIS AUKŠTĄ KRAUJOSPŪDĮ III # RED.P.<8508> 2023-09-13

I.: PRAKTINĖS ŽINIOS/SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

 

(RED.P.)

8508

D.: KAIP GYDYTIS AUKŠTĄ KRAUJOSPŪDĮ

III

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2023-09-13

Šaltinis: 2023 METŲ KALENDORIUS

JEI AUKŠTAS KRAUJOSPŪDIS

III

Gudobelėse yra širdies veiklą stimuliuojančių glikozidų, jie stiprina širdį ir retina pulsą. Gudobelės ne tik normalizuoja kraujospūdį, bet ir valo užkalkėjusias kraujagysles. Šie augalai padeda ir varginant nervinio pobūdžio širdies ritmo sutrikimams, dirglumui, nemigai. Gudobelės neturi šalutinio poveikio ir gali būti vartojamos ilgą laiką.

2 šaukštelius džiovintų gudobelių žiedų ir vaisių užpilkite puodeliu verdančio vandens, uždenkite ir palikite 10 min., paskui nukoškite. Gudobelių arbatos gerkite po 2-3 puodelius per dieną.

Sergant hipertenzija labai naudinga gerti meškinių česnakų arbatos. 2 šaukštus šių augalų žolės užpilkite puse stiklinės verdančio vandens, uždenkite ir trumpam palikite. Tokią arbatą gurkšnokite po truputį visą dieną.

Šaukštą raudonųjų dobilų žiedų užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistoti, paskui nukoškite. Padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti šio antpilo gerkite po pusę stiklinės 3 kartus per dieną. Be to, dobilų antpilas veiksmingai gydo aterosklerozę, gerina galvos smegenų kraujotaką, mažina ūžesius galvoje ir ausyse.

##

(B. d.)

Related posts