I. PRAKTINĖS ŽINIOS # D.: APIE PAVARGIMĄ IV # RED.P.<8533> 2023-09-15

I. PRAKTINĖS ŽINIOS

ROMUALDO ČERNECKIO

 

(RED.P.)

8533

D.: APIE PAVARGIMĄ

IV

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2023-09-15

Šaltinis: 2023 METŲ KALENDORIUS

KODĖL PAVARGSTAME

IV

Antsvoris. Papildoma kūno masė, ypač jei ji didėjo lėtai, lemia asteniją. Dėl atsikišusio pilvo pakinta apkūnių žmonių svorio centras ir sutrinka laikysena. Dėl to jie labai greitai pavargsta.

Ką reikėtų daryti? Amerikiečių biochemikai ir endokrinologai tvirtina: antsvorio atsikratyti padeda meditacija. Savanoriai buvo paskirstyti į dvi grupes: vienai grupei laisvu laiku buvo pasiūlyta skaityti, kitai – užmerktomis akimis klausytis atpalaiduojančios muzikos. Tyrimo rezultatai parodė, kad pirmosios grupės asmenų svoris nepakito, o antrosios – pakito pastebimai.

Įprotis vienu metu atlikinėti kelis darbus. Šis įprotis labai vargina nervų sistemą ir iš esmės vyrai nuo to kenčia labiau nei moterys. Specialistai nerekomenduoja vienu metu skaityti knygos ir sekti futbolo rungtynių, peržiūrinėti dokumentų ir kalbėtis, kalbėti telefonu ir žiūrėti televizorių…

Ką reikėtų daryti? Prieš griebdamiesi nervų sistemą reguliuojančių vaistų pabandykite išmokti planuoti darbus.

Psichologai tvirtina: dauguma mūsų vienu metu imasi daugelio dalykų, tačiau tuo pat metu mes nežinome, nuo ko pradėti. Juk dažnai užtenka tik sudaryti reikalingų atlikti darbų sąrašą ir žymėtis jau padarytus darbus.

##

(B. d.)

Related posts