I: SENJORŲ DIENOS/KELIONĖS # MANO IŠVYKA Į GRAIKIJOS SALĄ KRETĄ II # JONO PAULAUSKO P.<890> 2023-09-19

I: SENJORŲ DIENOS/KELIONĖS

JONO PAULAUSKO

890

MANO IŠVYKA Į GRAIKIJOS SALĄ KRETĄ II

 

JONAS PAULAUSKAS

2023 – 09 – 19

„Graikijos sala, į kurią keliautojai sugrįžta ne kartą – vilioja krištoliniu vandeniu ir natūraliais gamtos stebuklais…”

II

Kaip sakiau, viešbučio kambarys nedidelis, bet jaukus. Su balkonu į gatvę. Bet iškart patyrėme problemą – viešbutis stovi greta kelio, kuriuo nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro rieda motociklai, kvadraciklai, automobiliai ir ekskursiniai autobusai. Todėl nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro dėl didžiausio triukšmo iš gatvės užmigti buvo neįmanoma. Paprašėme pakeisti į kitą, kurio langai išeitų į vidinį kiemą. Pakeitė, deja, jame atsirado kita problema – neveikiantis kondicionierius. O temperatūra – oro plius 35⁰ C, vandens 28⁰-30⁰ C. Tiesą sakant, kondicionierius dirbo. Bet ir dieną, ir naktį! Pulteliu jo išjungti buvo neįmanoma, tad teko kambario kortelės – rakto pagalba išsijunginėti elektrą kambaryje.

Maitino viešbutyje neblogai, tik maistas buvo atvežamas iš kitur, o vietoje jį tik pašildydavo. Bet gana vienodus pusryčius paįvairindavo valgykloje-restorane stovintis bufetas, kurio lentynos buvo nukrautos grafinais su raudonu ir baltu vynu, o apatinėje lentynoje buvo grafinai su  vynuogių degtine! Šalia kavos virimo aparato pūpsojo išvaizdus kranas alui įsipilti. Taip, kad man gėrimų užteko (mūsų maistas buvo AI – viskas įskaičiuota). Žmona daugiau naudojosi aparatu su įvairiais vaisvandeniais ar grynu vandeniu. Maitino tris kartus per dieną ir dar duodavo pavakarius bare prie baseino. Ten pat buvo galima užsisakyti įvairių alkoholinių kokteilių. Du kartus per savaitę – pirmadieniais ir ketvirtadieniais prie baseino vykdavo gyvos muzikos koncertas. Mūsų buvimo metu čia dainavo tamsiaodis kubietis (ispaniškai) ir grojo saksofonistas.

Kieme prie baro tyvuliavo nemažas baseinas, kuriame dažnai pliuškenosi tie, kuriems tingu buvo paėjėti nuo viešbučio kokius 100 metrų iki Viduržemio jūros. Mes taip nedarėm, nes ne dėl to skridome į tolimą nuo Lietuvos Graikijos salą, kad maudytumės baseine, o ne jūroje. Šalia baseino stovėjo šezlongai su skėčiais, bet mes jais taip pat nesinaudojome.

 

Už 100 metrų nuo viešbučio esantys miesto pliažai išsidėstę visa Viduržemio jūros pakrante. Smėlėti, tačiau smėlis ne toks šviesus kaip mūsų Palangoje, o tamsus. Matyt, todėl , kad Kretos salos prigimtis vulkaninė. Pliažai  – šalia esančių viešbučių nuosavybė, todėl šezlongai ir skėčiai  pliažuose prie jų poilsiaviečių gyventojams nemokami. Kitiems – 20-30 eurų (10 eurų šezlongas ir 10 eurų skėtis).

Mano Casa Oram buvo toliau nuo jūros, todėl savo pliažo neturėjo. Bet viešbučio administracija, siekdama padėti savo svečiams, pripirko skėčių nuo saulės ir laikė juos stove prie registratūros.

Deja, jūra nors ir labai šilta (28 – 30 laipsnių C), bet  įėjimas/įbridimas į ją gana komplikuotas dėl didelių akmenų grandinės prie kranto. Norėdamas per siaurus plyšis tarp šių akmenų įbristi į jūrą, rizikuoji paslydęs ar bangos parmuštas išsisukti koją.

Dar viena problema – iš kai kurių viešbučių prie jūros nutiesti vamzdžiai į jūrą, iš kurių kažkas teka. Tikėjausi, kad tai ne kanalizacijos vanduo, bet stengiausi dėl visa pikto maudytis kuo toliau nuo jų…

Deja, susidūriau čia ir su dar viena netikėta aktualija – karingomis žuvytėmis, kurios it kokios rajos užpuola besimaudančius ir kanda. Dažniausiai į kojas, jei yra kokios ten ataugos, žaizdelės ar randai. Ypač senjorams. Įkando ne tik man, bet ir vienam greta besimaudančiam pagyvenusiam žmogui. Tiesa, vėliau perskaičiau internete ekspertų perspė jimą, kad dėl tokių žuvyčių išpuolių padažnėjimo gali būti kalta aukšta vandens temperatūra Viduržemio jūroje. Šiltas vanduo pagreitino šių būtybių medžiagų apykaitą , padidindamas jų apetitą ir paskatindamas juos ieškoti daugiau maisto.

Išėjus pasivaikščioti po kurortinį miestelį Chersonisą, kiekviename žingsnyje sutinki aibę suvenyrinių parduotuvėlių, jų vadinamus supermarketus, turistinių biurų, automobilius, motociklus ir kvadraciklus nuomojančių įmonėlių.

CHERSONISO  VAIZDELIAI

 

(B. d.)

Related posts