Kaimyninėje šalyje suimtas „Sputnik Latvija“ redaktorius

Tarptautinių ir krašto įžvalgų skyrelio vedėjas Giedrius Grabauskas  (Kaunas) 

Kaimyninėje šalyje suimtas „Sputnik Latvija“ redaktorius

Liepos 4 d. Latvijos sostinėje Rygoje buvo suimtas interneto portalo ,,Sputnik Latvija“ redaktorius Valentinas Rožencovas. Tai įvyko vakare, kai jis atskrido lėktuvu iš Maskvos į kaimynų sostinę. Tiesiog oro uoste prie V. Rožencovo priėjo saugumo policijos atstovai, uždėjo antrankius ir išvežė į policijos būstinę. Ten apklaustas žurnalistas laikytas iki ryto.

Anot sulaikyto Latvijos piliečio, saugumo policijos darbuotojus domino portalo ,,Sputnik Latvija“ veiklos detalės. Be to, pareigūnai domėjosi ir jo, kaip redaktoriaus, pareigybine padėtimi bei kai kuriais kitais klausimais.

,,Tokie suėmimai ir saugumiečių apklausos –tai konkretus spaudimas prieš žiniasklaidos atstovus. Ar tai normalu? Juk paminama demokratija, tokie veiksmai pažeidžia žodžio laisvės principus,“-teigė V. Rožencovas.

Kaimyninėje respublikoje šiais metais vykdo daug saugumo policijos reidų prieš pažangius politikus, žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus. Rengtos kratos, suėmimai, buvo užvedamos baudžiamosios bylos. Pavyzdžiui, nuo balandžio 20 d. suimtas žmogaus teisių gynėjas profesorius A. Gaponenko iki šiol randasi už grotų.

Iškyla klausimas: gal Latvijoje tikrai grįžta Ulmanio laikai, kai tarpukaryje ten įsigalėjęs režimas vykdė masines represijas?

Related posts