I. KŪRYBA # KITŲ AUTORIŲ P. <80> „STRĖLĖ“ FANTASTINĖ APYSAKA „GNIUŽDYMAS“ XXV DALIS „MOKSLAS TAI NEIGIA“ # 2022-05-13

I. KŪRYBA

KITŲ AUTORIŲ

80

FANTASTINĖ APYSAKA

„STRĖLĖ“,  WWW.DIRST.LT                                      

2022-05-13

 GNIUŽDYMAS XXV DALIS

„MOKSLAS TAI NEIGIA“

Ala gyveno įprastą gyvenimą. Dirbo ligoninėje. Laisvalaikiu naršydavo internete, ieškodama žinių apie ateivius, kitas civilizacijas, žemiečių kilmę, ir t. t.

Internete tokių dalykų buvo be galo daug. Atrodė, jog ir viso gyvenimo neužteks, norint visa tai peržiūrėti bei perskaityti.

Tačiau greitai mergina suprato, jog daugelis medžiagų kartojasi, dubliuojasi tik skirtingais pavadinimais arba su nedideliais tekstiniais intarpais. Ji greitai rado ir versiją apie Sirijų. Apie tai, kaip šią žvaigždę sudievindavo senovės žmonės. Aptiko ir variantą apie tai, kad šios žvaigždės aplinka prisidėjo prie žemiečių civilizacijos atsiradimo. Tačiau ši internetinė medžiaga nebuvo net arti to, ką Ala patyrė Sirijaus sistemos planetoje, ir ką ji regėjo savo akimis.

Prasidėjo 2011-ieji metai. Alai nedavė ramybės troškimas, kad apie jos nuotykius kitoje planetoje, už devynių šviesmečių nuo Žemės, sužinotų visi žemiečiai, o ne tik vos keli žmonės iš josios aplinkos, kurie kategoriškai atsisakydavo ja tikėti.

Sulaukusi eilinių atostogų, Ala vėl patraukė į sostinę. Šįkart į kažkokį astrofizikos tyrimo institutą.

Šį sykį ji iš anksto nesitarė, niekam neskambino. Susirado adresą ir nuvyko. Ją priėmė. Nukreipė pas vieną iš pagrindinių specialistų, kuris prisistatė kaip Elmaras.

Jis atidžiai išklausė Alą, o paskui tarsi nukirto: „Argi jums nežinoma, kad ir šviesos greičiu judėti neįmanoma? Nors tada ir praeitų devyneri metai. O jūs sakote, jog savaitė. Mokslas visa tai neigia iš principo!“

Tada Ala papasakojo apie nepaprastus erdvėlaivio teleportacinius šuolius.

„Ką, išnyksta ir paskui kažkur toliau atsikuria? Na tai jau visiška antimokslinė nesąmonė! – Elmaras jau ėmė karščiuotis. – Tikėkite mokslu, o ne pasakomis!“

„Bet juk aš nesusapnavau viso to! – jau ėmė karščiuotis ir Ala. – Aš ten buvau, pati viską mačiau, kalbu tiesą!“

„Jau nežinau, ką jūs sapnuojate!“ – atkirto Žemės mokslo tarnas ir davė suprasti, jog pokalbis baigtas.

(B. d.)

Related posts