I.: PRAKTINĖS ŽINIOS/SVEIKATA # D.: KAIP GYDYTIS AUKŠTĄ KRAUJOSPŪDĮ II # RED.P.<8495> 2023-09-12

I.: PRAKTINĖS ŽINIOS/SVEIKATA

ROMUALDO ČERNECKIO

 

(RED.P.)

8495

D.: KAIP GYDYTIS AUKŠTĄ KRAUJOSPŪDĮ

II

PARUOŠĖ ROMUALDAS ČERNECKIS

2023-09-12

Šaltinis: 2023 METŲ KALENDORIUS

JEI AUKŠTAS KRAUJOSPŪDIS

II

Smulkiai supjaustykite 200 g moliūgų, virkite nedideliame kiekyje vandens, kol moliūgai suminkštės, paskui nuovirą nukoškite ir įmaišykite medaus. Jei prieš miegą išgersite trečdalį stiklinės moliūgo nuoviro su medumi, normalizuosis kraujospūdis, pavyks nusiraminti ir greitai užmigti.

Jei vargina aukštas kraujospūdis, kasdien pusryčiams valgykite vandenyje be druskos virtos grikių košės. Užgerkite kefyru ar rūgpieniu. Taip pusryčiauti patariama ilgesnį laiką.

Krapai plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį ir gydo aterosklerozę. Šaukštą krapų sėklų ar džiovintos smulkintos krapų žolės užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite ir palikite valandą nusistoti, paskui nukoškite. Antpilo gerkite po 2 šaukštus 4 kartus per dieną. Žmonėms, sergantiems hipertenzija, sveika valgyti šviežių krapų, jų patariama dėti į salotas ir sriubas.

Vietoj kavos rytais gerkite žaliosios arbatos. Savo poveikį kraujospūdžiui arbata geriausiai atskleidžia geriama valgant, todėl sveika mėgautis žaliąja arbata ir per pietus ar vakarienę.

##

(B. d.)

Related posts