BŪTIS: KŪRYBA # ANDRIAUS ŠIMKAUS PUSLAPIS <29/85> DIRST: APIE GOBŠUMĄ # 2021 – 02 – 11

BŪTIS: KŪRYBA

ANDRIAUS ŠIMKAUS

29/85

DIRST: APIE GOBŠUMĄ

 

2021 – 02 – 11

“…kada noras turėti viską, kas tik įmanoma, ima tapti svarbesniu už norą kažkuo dalytis tarpusavyje, o siekis gauti neduodant atgal patampa kasdienybe – GOBŠUMAS”

Sveiki.

Liaudies kūryba!

Sakmė apie kirpėją

Kartą pas kirpėją atėjo apsikirpti gėlininkas. Kai reikėjo atsilyginti už atliktą paslaugą, šeimininkas klientui ir sako: „Aš negaliu paimti iš jūsų pinigų. Šią savaitę kerpu nemokamai“’. Gėlininkas padėkojo ir išėjo.

Atėjęs kitą rytą į darbą, kirpėjas prie durų rado krepšelį su dvylika rožių.

Vėliau apsikirpti užsuko kepėjas. Kai norėjo susimokėti, kirpėjas jam pasakė, kad tą savaitę kerpąs visuomeniniais pagrindais. Kepėjas patenkintas išėjo.

Išaušus kitam rytui kirpėjas prie durų rado krepšelį su dvyliką pyragaičių.

Vieną dieną atvyko kirptis Seimo narys ir atėjus laikui mokėti šeimininkas vėl pasakė, jog kerpa nemokamai. Seimūnas apsidžiaugė ir išėjo.

Kitą rytą, kai kirpėjas atėjo į darbą, prie durų stovėjo dešimt Seimo narių, penkiolika jų patarėjų, dvidešimt vietos savivaldos deputatų, meras, jo žmona ir penki vaikai, keletas ministrų.

Ir visi tikėjosi apsikirpti nemokamai…

Bet tai – tik pusė bėdos. Visi atėję pas kirpėją politikai dar norėjo ir privilegijuotų kirpyklos akcijų bei žadėjo tokiu atveju priimti palankų kirpyklai įstatymą.

Tame, gerbiamas drauge, ir slypi skirtumas tarp darbo žmonių ir tų, kurie šiandien mus valdo…

Geros visiems sveikatos,

Andrius

Related posts