I.KŪRYBA # D.:FANTASTINĖ APYSAKA „IR TADA AŠ SUGRĮŠIU“ VI # KITŲ AUTORIŲ („STRĖLĖS“) P.<225> 2024-06-23

I.KŪRYBA

KITŲ AUTORIŲ („STRĖLĖS“)

225

D.:FANTASTINĖ APYSAKA „IR TADA AŠ SUGRĮŠIU“

VI

„STRĖLĖ“,  WWW.DIRST.LT                                      

2024-06-23

ATSITRAUKIMAS

##

 

2006 metai. Viena iš Vakarų Europos šalių.

Gerda Forster iš anksto įsigijo šį automobilį, kuriuo dabar pasiutusiu greičiu lėkė plačiąja automagistrale. Jos dokumentų nepavadinsi padirbtais, nes, kaip ją kadaise mokė, negalima laikyti klastote to, kas jokiomis priemonėmis neatskiriamas nuo originalo.

Viskas “prie jos“: Rusijos pilietės Alisos Baikovos dokumentai, elektroninis patvirtinimas internete ir visa kita, ko tik gali geisti veržli policininko siela. Tiesa, jeigu tik Gerda-Alisa iš viso norės su juo kalbėtis.

Vos prieš kelias valandas ją, vienos Vakarų šalies Vidaus reikalų ministerijos pareigūnę, pradėjo rimtai įtarti slaptų dokumentų kopijavimu, tad ji jau be penkių minučių įtariamoji šnipinėjimu.

“Pasitraukti paskutiniu momentu, teisingai jį pasirinkus“, – šitaip ją mokė kadaise atsitraukimo taktikos.

„Teisingai pasirinkus momentą“. Atsitrauksi („nusiplausi“) per anksti – neįvykdysi misijos. Panikierė, bailė… Ne, tik jau ne tai! O jei pavėluosi („pražiopsosi“), tai tave supančios, ir „demokratiškasis“ teismas nuteis iki gyvos galvos. Tuomet kas žino, ar tave išgelbės ir ar tu apskritai išgyvensi. Todėl Gerda-Alisa iki paskutinio momento laikėsi ramiai ir šaltakraujiškai, tuo pat metu analizuodama situacijos dinamiką.

Tik iš savo šaltinių sužinojusi, kad už dviejų valandų ateis jos sulaikyti ir veš namo, kur bus atliekama krata, ji suprato – lemtingas momentas jau atėjo. Aišku, jos bute jie nieko neras, išskyrus narkotikus, kuriuos būtinai pakiš. Vakaruose tai įprasta, juk „nekaltų ten nesodina“. Savo kolegų papročius VRM analitikė Gerda Forster žinojo kuo puikiausiai.

Atsarginiu automobiliu ji pasirūpino iš anksto, savąjį palikusi prie VRM būstinės („Esu tarnyboje, suraskite mane“).

Po pietų pertraukos ji negrįžo. Pakeitusi išvaizda (Rusijos pilietė, totorė), dabar lekia tarptautine automagistrale. Štai sėkmingai kirto paskutiniąją sieną. Alisos Baikovos dokumentai ir kiti duomenys niekam nesukėlė jokių įtarimų.

Liko kelios valandos kelio. Priešakyje Maskva.

(B. d.)

Related posts